DLACZEGO WARTO IŚĆ NA PRAKTYKĘ?

Niektórzy uważają je za szansę dla siebie w zdobyciu doświadczenia, inni traktują jako zło konieczne. WSTiE nie bez powodu przywiązuje jednak do praktyk bardzo dużą wagę, dlatego każdy student ma je zapewnione. Władze Uczelni wychodzą z założenia, że praktyki stwarzają studentom ogromne możliwości rozwoju i weryfikacji swoich umiejętności. Praktykant z kolei może dać się poznać ewentualnemu pracodawcy z jak najlepszej strony, gdyż to od zaangażowania studenta i jego przydatności zależy, ile się na praktyce nauczy i jakie będą jej efekty.

Motywację odbycia praktyk łatwo rozpoznać, dlatego warto potraktować je poważnie jako możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, poznania wymagań przełożonych, sposób na nawiązanie ciekawych kontaktów.

IDĄC NA PRAKTYKĘ, POMYŚL O KORZYŚCIACH!

Korzyści z odbycia aktywnej praktyki są nieocenione: począwszy od dobrych referencji, poprzez wpis do CV, skończywszy na zdobyciu praktycznych umiejętności i doświadczenia oraz pozyskania znajomości zawodowych, które w przyszłości okazują się być bardzo cenne.
Często zdarzają się sytuacje, że pracodawcy proponują niektórym naszym studentom etat w swojej firmie. Wtedy kariera zaczyna się zaraz po studiach, a absolwent WSTiE jest przekonany, ze naprawdę warto się starać.

Relacje z praktyk

W celu poznania aktualnej oferty praktyk AKADEMICKIEGO BIURA KARIER skontaktuj się z nami osobiście.

Budynek A
34 – 200 Sucha Beskidzka
Wtorek 12.00 – 16.00
Piątek 15.00 – 17.00

Informacja o dyżurach w wybrane soboty dostępna na platformie studenta oraz na tablicach informacyjnych w budynku Z.