Każdy stypendysta Erasmusa+ musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne oraz chroniące go od następstw nieszczęśliwych wypadków. To pierwsze jest zagwarantowane dla posiadaczy EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Osoba wyjeżdżająca na Stypendium w ramach Programu ERASMUS otrzymuje od Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ Zaświadczenie dla NFZ, potrzebne do uzyskania tzw. Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Szczegółowe informacje - na stronie NFZ. [info]

Informacje o leczeniu poza granicami kraju znajdziesz tutaj. [info]

Należy jednak pamiętać, że karta EKUZ jest ważna tylko w krajach Unii Europejskiej i obejmuje jedynie część świadczeń związanych z leczeniem, co oznacza, że jeśli  instytucja przyjmująca  znajduje się poza granicami Unii, należy wykupić inne ubezpieczenie.

Dodatkowo przed wyjazdem należy obowiązkowi wykupić dodatkowe ubezpieczenie – polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, w przypadku wyjazdu na praktyki również OC.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

tel: +48 660 015 673.

Uczelniany Koordynator Programu Erasmus +