Każdy stypendysta Erasmusa+ musi posiadać odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne oraz chroniące go od następstw nieszczęśliwych wypadków. To pierwsze jest zagwarantowane dla posiadaczy EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Osoba wyjeżdżająca na Stypendium w ramach Programu ERASMUS otrzymuje od Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus+ Zaświadczenie dla NFZ, potrzebne do uzyskania tzw. Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.


Szczegółowe informacje - na stronie NFZ. [info]


Informacje o leczeniu poza granicami kraju znajdziesz tutaj. [info]


Należy jednak pamiętać, że karta EKUZ jest ważna tylko w krajach Unii Europejskiej i obejmuje jedynie część świadczeń związanych z leczeniem, co oznacza, że jeśli  instytucja przyjmująca  znajduje się poza granicami Unii, należy wykupić inne ubezpieczenie.


Dodatkowo przed wyjazdem należy obowiązkowi wykupić dodatkowe ubezpieczenie – polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków, w przypadku wyjazdu na praktyki również OC.


W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

tel: +48 660 015 673.Uczelniany Koordynator Programu Erasmus +


.

 
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

UWAGA PRZYPOMINAMY!


- rekrutacja w ramach programu Erasmus+ !!!!


Szczegóły u Koordynatora

tel: 660 015 673,

email: abk@wste.edu.plFACEBOOK - ERASMUS+


LUBIĘ TO!

 

FACEBOOK

ERASMUS + POLSKA

 

 

LUBIĘ TO!