Klub Absolwenta WSTiE

Myślą przewodnią jest realizacja jednego z najistotniejszych elementów nowoczesnej gospodarki - transferu wiedzy do biznesu. Klub ma na celu inicjowanie przedsiębiorczości, organizowanie szkoleń, warsztatów branżowych i konferencji. Ponadto założono działania mające na celu integrację społeczności akademickiej.

Klub jest formą działalności którą prowadzi Akademickie Biuro Karier.

Akademickie Biuro Karier  tworzy i prowadzi bazę danych uczestników Klubu, stronę internetową Klubu, odpowiada za organizację działalności Klubu i zapewnia przepływ informacji. W realizacji tych zadań ABK współdziała z innymi jednostkami Uczelni.

Uczestnictwo w Klubie jest dobrowolne.

Uczestnictwo w Klubie jest bezpłatne.

Klub funkcjonuje na zasadach właściwych dla społeczności akademickiej, jest otwarty na wszelkie inicjatywy uczestników Klubu oraz zapewnia swobodę przepływu informacji, różnorodność podejmowanych przedsięwzięć i spontaniczność działania.

Program działania Klubu jest kształtowany z uwzględnieniem propozycji uczestników Klubu, w drodze wymiany informacji i uwag.

Główne narzędzie komunikacji dla uczestników Klubu stanowi niniejsza strona internetowa.

Uczestnicy Klubu mogą uczestniczyć w jego działalności w stopniu przez siebie wybranym.

Uczestnicy zainteresowani udziałem w realizacji poszczególnych projektów podejmowanych przez Klub zgłaszają swój akces do odpowiedniej grupy projektowej. Każda grupa ma swojego koordynatora. Grupa działa do czasu zrealizowania wyznaczonego celu.

Cele działania:

• utrzymywanie i rozwijanie komunikacji pomiędzy WSTiE i jej absolwentami oraz studentami,
  • promocja Klubu oraz jego członków w środowiskach gospodarczych, nauki i administracji,
  • wspieranie i organizacja przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym, naukowym, charytatywnym i rozrywkowym związanych ze środowiskiem WSTiE,
  • integracja środowiska absolwentów i studentów oraz kadry naukowej WSTiE
  • organizowanie współpracy absolwentów dla umocnienia ich pozycji zawodowej,
  • podnoszenie kwalifikacji zawodowych członków Klubu.

Uczestnikami Klubu mogą być osoby, które w WSTiE uzyskały tytuł lub stopień:

• licencjata,
  • magistra,

Uczestnictwo w Klubie nabywa się poprzez wypełnienie i przesłanie elektronicznej deklaracji przystąpienia do Klubu.

(pobierz deklarację w formacie .doc) (pobierz deklarację w formacie .pdf)

Zarejestruj się w naszym Klubie -  będziesz na bieżąco otrzymywać informacje o najciekawszych inicjatywach, wydarzeniach i propozycjach Klubu Absolwenta WSTiE.

Uczestnicy Klubu są uprawnieni do otrzymania Karty Absolwenta, WSTiE upoważniającej do korzystania z Programu Rabatowego.

Szczegóły oferty Programu są dostępne w Akademickim Biurze Karier.

Klub swe cele będzie realizował poprzez:

• organizowanie konferencji, wykładów, kursów, szkoleń, pokazów, wyjazdów krajowych i zagranicznych, spotkań okolicznościowych oraz czynnej rekreacji, jako ważnych czynników integracji środowiska akademickiego,
  • rozwijanie i upowszechnianie wiedzy z zakresu nauk turystycznych, informatycznych społecznych,
  • prowadzenie doradztwa oraz szkoleń,
  • współpracę z innymi organizacjami i Klubami Absolwenta w kraju i zagranicą
  • organizowanie platformy wymiany doświadczeń zawodowych i świadczenia pomocy koleżeńskiej wśród członków Klubu,
  • inicjowanie i popieranie różnych form kontynuacji kształcenia absolwentów,
  • prowadzenie bazy danych absolwentów i studentów WSTiE

Inicjatywy

Klub Absolwenta zorganizuje wiele przedsięwzięć naukowych, szkoleniowych, integracyjnych i sportowych. m.in.:

• „Festiwal Ludzi Aktywnych w Powiecie Suskim”
  • Turniej piłkarski „Absolwent WSTIE 2013”