ZAPRASZAMY NA KURSY I SZKOLENIA

Wystarczy przesłać mail na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
W tytule należy wpisać nazwę szkolenia, a w treści podać następujące dane kontaktowe: imię, nazwisko, tel., e-mail.

Pilot wycieczek, rezydent

Na drugim roku nauki w WSTiE studenci mają możliwość zrobienia kursu pilota wycieczek. Zdobyte uprawnienia umożliwiają zatrudnienie w biurach turystycznych m.in. w tych, w których studenci odbywają praktyki zawodowe. Kurs jest również szansą na podniesienie własnych kwalifikacji i zdobycie atrakcyjnej pracy. Dla niektórych jest idealnym połączeniem pasji podróżowania i poznawania świata oraz satysfakcjonującą pracą z ludźmi. Na kursie pilota studenci doskonalą umiejętności projektowania i obsługi imprez turystycznych, uczą się sposobów komunikowania i zarządzania grupą, rozwiązywania konfliktów, a poprzez symulacje szkolą rozwiązywanie sytuacji trudnych i kryzysowych.

Kierownik wycieczek szkolnych

WSTiE proponuje udział w kursie kierownika wycieczek szkolnych, organizowanym przez uczelnię dla studentów po pierwszym roku nauki. Zdobyte uprawnienia z pewnością ułatwią znalezienie zatrudnienia, zarówno w okresie roku szkolnego jak i wakacji tym, którzy chcą poświęcić się pracy z młodzieżą oraz zdobyć dodatkowe uprawnienia.

Wychowawca kolonii i obozów młodzieżowych

Uprawnienia wychowawcy kolonii i obozów młodzieżowych może zdobyć student już po pierwszym roku nauki w WSTiE. Umożliwiają one studentom podjęcie pracy w okresie wakacji i ferii. Na kursie student nabywa umiejętności z zakresu psychologii grupy oraz poznaje zasady organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Agent reklamy

Odbyty kurs agenta reklamy po pierwszym roku ułatwia naszym studentom znalezienie pracy w różnych agencjach reklamowych. Uczy, jak skutecznie prezentować sprzedawane usługi i jak przeistaczać swe pomysły w rzeczywiste reklamy. Pozwala on wykorzystać swoje pomysły oraz inwencję twórczą w praktyce.

Manager sportu

Kurs obejmuje zajęcia dydaktyczne z zakresu pedagogiki, fizjologii, psychologii, teorii sportu, medycyny sportu, przepisów obowiązujących w sporcie oraz organizacji imprez sportowych i bezpieczeństwa imprez masowych.

Instruktor kajakarstwa

Celem szkolenia jest zapoznanie się z podstawami kajakarstwa górskiego: zasadami bezpiecznego pływania po górach, techniką pływania w kajaku górskim jednoosobowym, sprzętem używanym przez kajakarzy, technikami ratownictwa i asekuracji na wodach o charakterze górskim.

Program kursu obejmuje:

Zajęcia teoretyczne - wykłady na temat:

• techniki pływania
  • sprzęt kajakarski- rodzaje
  • zasady kajakarstwa górskiego
  • ratownictwo
  • pierwsza pomoc

Zajęcia praktyczne

Instruktor narciarstwa zjazdowego

Kurs ten przeznaczony jest dla osób dobrze jeżdżących na nartach, mających predyspozycje do ubiegania się o stopień instruktora.

Celem kursu jest poprawienie techniki jazdy na nartach, za szczególnym naciskiem na pozycję i fazę sterowania oraz przejście do poprawienia dynamiki jazdy, z uwzględnieniem zasad bezpiecznej jazdy.

Uczestnicy poznają m.in. podstawy prowadzenia lekcji narciarstwa, metodykę, poszczególne techniki oraz krótką historię narciarstwa.

Instruktor fitness

Kurs na instruktora fitness obejmuje teorię i podstawy wiedzy poszczególnych zagadnień związanych z fitness, procesem dydaktycznym, jak i zasady prowadzenia profesjonalnych zajęć dostosowanych do ich uczestników.

Ważniejsze zagadnienia kursu to :

- krótka historia fitnessu,
- muzyka oraz sposoby jej wykorzystywania podczas zajęć,
- podstawowe, złożone i alternatywne kroki fitness,
- elementy choreografii,
- proces dydaktyczny , metodyka,
- formy i rodzaje zajęć,
- postawa ciała,
- czynniki wpływające na urazowość czasie zajęć,
- elementy anatomii,
- step - kroki bazowe i zasady układania choreografii,
- ćw. wzmacniające,
- ćw. modelujące,
- cool down, stretching.

Szczegółowo opracowany program nauczania, miła atmosfera zajęć pozwalają na połączenie nauki z przyjemnością, a zdobyte uprawnienia podnoszą kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność na rynku pracy.